Dress code w biurze - jak krótka może być sukienka do pracy
Sukienki

Dress code w biurze – jak krótka może być sukienka do pracy?

Zwłaszcza w gorącym sezonie, kiedy temperatura znów znacznie wzrasta i szybciej się pocimy, wybór odzieży do pracy jest niezwykle ważny. Gdy nadejdzie przesilenie letnie, my, kobiety, z radością zrezygnujemy ciepłych, grubych ubrań. Chcemy zakładać zwiewne letnie sukienki do pracy. Jednak to nie zawsze jest możliwe. Jak się ubierać do pracy, gdy w naszym biurze obowiązuje dress code?

Codzienna sukienka do pracy w biurze

W wielu branżach pracodawcy oczekują, że nawet latem pracownicy będą nosić proste, zakryte ubrania. Jeśli wtedy panie pojawiają się w biurze w mini sukienkach, pokazują nogi i odkrywają dekolty, to często nie spotyka się to z entuzjazmem przełożonych. Jak krótka może być sukienka do pracy w biurze i kiedy sukienki do pracy mogą być uważane za zbyt seksowne?

Skąd bierze się surowy dress code dla kobiet w świecie zawodowym?

Zasady dotyczące ubioru kobiet w większości branż są znacznie surowsze niż w przypadku mężczyzn. Dla nas, kobiet, często jest to trudne, zwłaszcza w sektorach, w których w biznesie dominują mężczyźni. Podczas gdy mężczyzna może z łatwością nosić ten sam garnitur każdego dnia bez zwracania na siebie szczególnej uwagi, my, kobiety, nie możemy sobie pozwolić na takie faux-pas. Nasze ubrania muszą być zawsze subtelne, a jednocześnie modne. Należy przestrzegać surowych wytycznych obowiązującego ubioru, ale nadal wyglądać kobieco, elegancko i ogólnie.

Dużą wagę przywiązuje się również do fryzury, makijażu i odpowiedniego obuwia. Dla wielu kobiet przestrzeganie wszystkich pożądanych i wymaganych przepisów dotyczących ubioru jest zadaniem prawie niewykonalnym. Wygląd zewnętrzny kobiet to wciąż gorący temat w wielu biurach. Talent i umiejętności są często postrzegane jako drugorzędne lub nie poświęca się im tyle uwagi, co zbyt mocno rozpiętej bluzce koleżanki. Z jednej strony szefowie firm chcą zatrudniać w swoich firmach atrakcyjne, dobrze wyglądające kobiety. Z drugiej jednak strony powinny one zawsze pozostawać dyskretnie w tle i pod żadnym pozorem nie przykuwać uwagi.

Zbyt krótkie sukienki do pracy?

Jak to często bywa w przypadku problemów ze stylizacją, idealna długość sukienki do biura może być dyskusyjna. Wiele firm wymaga minimalnej długości sukienek i spódnic. Muszą one zakrywać kolano i nie mogą się na nim kończyć. Tak zwane mini sukienki do biura lub mini spódniczki są więc tematem tabu. To samo dotyczy w każdym przypadku bluzek lub głębokich wycięć. Również są zbyt seksowne i prowokacyjne. Sukienki bez pleców są również bardziej odpowiednie na wieczór lub weekend. Jeśli kobieta chce pokazać trochę więcej nóg, powinna być zakryta na górze.

Krótkie spódniczki i seksowne sukienki są szczególnie problematyczne, jeśli w biurze przeważają mężczyźni. Są oni rozpraszani przez kobiety, które są zbyt prowokacyjnie ubrane. Jednocześnie zbyt krótkie ubrania powodują, że kobiety nie są właściwie postrzegane w swojej roli zawodowców. Szybko może się zdarzyć, że zostaną zredukowane do swojego wyglądu i są postrzegane jako obiekty pożądania. Chociaż jest to absolutnie niesprawiedliwe, niestety w wielu biurach tak się dzieje.