Bezrękawniki męskie - do czego pasują?
Moda męska

Bezrękawniki męskie – do czego pasują?

Przyjęło się zupełnie stereotypowo sądzić, iż to wyłącznie kobiety powinny dbać o swój wygląd, znać się na najnowszych modowych trendach, śledzić nowości na wybiegu. Nic bardziej mylnego. Mężczyźni winni o swoją prezencję dbać w równym stopniu, co kobiety. Nie trzeba koniecznie śledzić modowe blogi czy nowinki ze świata mody, bowiem klasyka jest zawsze modna.

Kamizelki męskie – elegancja na start

Coś, co wygląda ładnie, to na przykład kamizelka męska. Nie jest najpopularniejszym dodatkiem, a szkoda – dobrze dobrana potrafi zdziałać cuda. W zestawieniu z białą, zwykłą koszulą wygląda elegancko i schludnie. To sprawdzony zestaw dla każdego mężczyzny dbającego o należytą prezencję.

Jak nosić męską kamizelkę?

Bezrękawniki powinny idealnie przylegać do torsu, ale nie powinny być również zbyt ciasne. Zauważalne marszczenia z boku albo z tyłu kamizelki czy też czucie ucisku to sygnał, że kamizelka jest za mała lub należy ją poluzować. Długość bezrękawnika powinna być równa pasowi spodni, czyli powinna zasłaniać koszulę. Kamizelki mogą mieć kształt liter U lub V. Kamizelki w kształcie litery U należy nosić tylko z muszką, zaś krawat pasuje do kamizelek w kształcie litery V. Kamizelki mogą być wełniane, tworzone typowo pod trzyczęściowy garnitur, mogą też jednak być uszyte z bawełny czy tweedu – wtedy sprawdzą się również do codziennych, niekoniecznie bardzo wizytowych, stylizacji. Zatem, to czy dana kamizelka męska przeznaczona jest do bardziej casualowego czy też eleganckiego stroju determinuje materiał.