Bluza z kapturem - jak ją nosić by poprawić proporcje sylwetki
Moda męska

Bluza z kapturem – jak ją nosić by poprawić proporcje sylwetki?

Bluzy męskie z kapturem są wygodne i praktyczne, dlatego tak chętnie sięgają po nie panowie. Co ciekawe, bluzy mogą jednak optycznie poprawić proporcje sylwetki i sprawić, że będzie się ona prezentować znacznie korzystniej. Oto sposoby na osiągnięcie takiego efektu.

Bluza z kapturem – jak dzięki niej wyglądać dobrze?

Przede wszystkim ważny jest wybór odpowiedniego koloru bluzy. To podstawa, ponieważ właściwa barwa może dodać efektywnego wyglądu. Dla panów o ciemnych włosach poleca się bluzy w mocniejszych kolorach, a dla blondynów jasne, stonowane odcienie. Dzięki właściwej barwie osiąga się efekt korzystnego wyglądu. Kolejna kwestia to właściwy fason.

By poprawić proporcje sylwetki warto zestawiać kontrastową górę z bluzą w roli głównej ze sportowymi butami i spodniami typu baggy. To wersja sportowa, która powoduje, że sylwetka zyskuje jednakowe proporcje w każdej części.

Dla panów o wąskich ramionach poleca się bluzy z kapturem w mocniejszym kolorze. Taka bluza z kapturem męska optycznie poszerza ramiona, a z kolei reglanowe rękawy dają odwrotny efekt.

Optyczne wysmuklenie sylwetki dzięki bluzie

Jeśli chcemy uzyskać efekt smuklejszej sylwetki wówczas warto wybrać bluzę z kapturem męską z pionowymi pasami po boku. Dobrze sprawdzą się też kontrastowe rękawy i asymetryczne i geometryczne zapięcia i zamki.

Dla panów, którzy chcą ukryć dodatkowe kilogramy pod bluzą dobrym rozwiązaniem jest również oryginalny kołnierzyk, który przyciąga uwagę do górnej części sylwetki o odwraca od tego, co chce się ukryć.