Ramoneska - klasa sama w sobie
Moda damska

Ramoneska – klasa sama w sobie

Ramoneska to rodzaj króciutkiej i cienkiej kurteczki, która jest nie tylko elementem odzieży, ale także niezwykłą dekoracją. Ramoneski pasują do bardzo wielu stylów, więc są uwielbiane przez kobiety w każdym wieku. Jak wybrać ramoneskę damską dostosowaną do swoich potrzeb?

Kolorystyka ma znaczenie

Dostać stylową kurtkę można dziś we wszystkich kolorach tęczy. To nie problem, lecz trzeba się zastanowić, do czego ramoneska będzie noszona i czy kolory tych rzeczy nie będą się gryzły, albo tworzyły zbyt przekombinowanej propozycji odzieżowej. Jeśli np. zdecydujemy się na ramoneskę czerwoną to pod nią dobrze byłoby nosić ubrania o mniej wyrazistych kolorach. Na pewno nie będą zbyt dobrze ze sobą wyglądały zestawienia typu żółta ramoneska i różowa odzież albo zielona ramoneska i niebieskie ubranie pod spodem. Kurtki są okryciami wierzchnimi, które wykorzystuje się na co dzień, więc należy bacznie przejrzeć zawartość swojej szafy pod względem ubarwienia odzieży. Najlepiej sprawdzają się ramoneski czarne lub brązowe, ewentualnie szare, ponieważ one zasadniczo będą pasowały do większości stylizacji niezależnie od kolorystyki ubrań spodnich.

Rozmiar ramoneski równie ważny

Przyjmuje się, że ramoneska powinna być nieco krótsza, ale z pewnością nie może prezentować się jak rzecz po młodszej siostrze. Niedopuszczalne jest i stanowi modowe samobójstwo kupowanie ramoneski zbyt ciasnej, i obcisłej, ponieważ kobieta będzie wówczas wyglądała jak duży cukierek niepasujący do opakowania. Błędy stylizacyjne mogą przekreślić cały trud włożony w przygotowania do imprezy lub wielkiego wyjścia, dlatego należy z tym bardzo uważać. Ramoneski to elementy garderoby, które są dla wszystkich, niezależnie od wieku czy tuszy, ale trzeba starannie dobrać model dla siebie a w razie problemów poprosić o poradę doświadczoną w tym temacie osobę. Tylko w ten sposób unikniemy podstawowych błędów i niedociągnięć. Każda modna pani chce wyglądać dobrze, więc z pewnością weźmie sobie do serca dobre rady życzliwej osoby.

Niezbędna kurtka skórzana damska

Materiał, z którego ramoneska jest wykonana

To kolejne kryterium , które jest ważne, gdy postanowimy nabyć ramoneskę ze sklepu typu Dstreet. Klasyczne kurteczki wykonywane są ze skóry lub materiału skóropodobnego. Można jednak kupić ramoneskę z jeansu lub zamszu. Nie wszystkie rodzaje materiałów nadają się na deszcz i słotę. Najlepiej znowu w tym temacie odwołać się do tego, gdzie i kiedy mamy zamiar nosić ramoneskę. Wtedy będzie łatwiej wybrać także surowiec, z którego ma zostać wykonana. Najlepiej postawić na materiały oddychające i nieobciążające.

Czy ramoneska może być stosowana zamiast marynarki?

Na specjalne okazje, gdy wymagany jest oficjalny strój coraz częściej zamiast marynarek i garsonek zakładane są po prostu kurtki. Ramoneska może być zakładana na sukienkę lub ozdobną bluzkę czy koszulę. Istotą ramoneski jest pokazanie tego co pod spodem w sposób efektowny. Właśnie dlatego ramoneska powinna być krótsza niż odzież znajdująca się bezpośrednio pod nią. Strój galowy nie traci na wartości poprzez zastosowanie ramoneski, wręcz przeciwnie, zyskuje szyk i elegancję. Ramoneska sama w sobie jest strojem eleganckim, dlatego też te cechy nadaje komponowanym wraz z nią ubraniom.

Czy ramoneska może być dobrym pomysłem na ślub?

Ramoneska jest dobrym rozwiązaniem dla weselnych gości, zwłaszcza w okresie, gdy pogoda jest zmienna i nie można wystąpić w samej sukience lub cienkiej bluzeczce. Okazuje się jednak, że ramoneska może też służyć pannie młodej. Wówczas oczywiście stawia się na ramoneski białe, beżowe lub ecru. Są one doskonałym zamiennikiem narzucanej na sukienkę ślubną krótkiej marynarki. Ramoneska daje wrażenie nowoczesności i światowości. Pozwala poczuć się modnie w każdym wydaniu. U kobiety wychodzącej za mąż doskonale podkreśli krój ślubnej sukni i da niezwykły komfort. Wiele sukni na ślub ma odkryte plecy lub innego rodzaju wycięcia, podczas przydługiej ceremonii pannie młodej może być zimno, więc ramoneska idealnie ochroni przed chłodniejszymi podmuchami powietrza i pozwoli zachować ciepłotę ciała przez cały czas trwania uroczystości wstępnych.