Sportowa czy klasyczna - jaka marynarka sprawdzi się lepiej w szafie młodego mężczyzny
Moda męska

Sportowa czy klasyczna – jaka marynarka sprawdzi się lepiej w szafie młodego mężczyzny?

Marynarka to jeden z tych elementów garderoby, który w szafie powinien mieć zdecydowanie każdy mężczyzna. To właśnie dzięki niej strój może nabrać bardziej formalnego charakteru, poza tym przydaje się na różne ważne okoliczności prywatne i zawodowe. Marynarki sportowe czy eleganckie? Które lepiej sprawdzą się w szafie młodego mężczyzny?

Marynarki męskie do jeansów

Młodzi mężczyźni preferują styl raczej sportowy lub sportowo – elegancki, formalne stylizacje z garniturem zakładają raczej tylko na wyjątkowe okazje, takie jak na przykład egzaminy czy rozmowa w sprawie pracy. Jeżeli zatem mężczyzna chciałby uzupełnić garderobę o marynarki męskie do jeansów (znajdziesz tutaj), na pewno częściej wykorzysta marynarki półformalne. Dobrze wyglądają one z jeansami, można nosić je też do zwykłego jednobarwnego t-shirtu, tworząc niebanalną stylizację na wieczorne wyjścia.

Uniwersalne marynarki sportowe

Szukając dla ciebie nowej sportowej marynarki, warto postawić na jej klasyczny krój oraz kolor. Jeżeli wybierze się marynarkę granatową lub szarą, uszytą na przykład z mieszanki bawełny i wiskozy, sprawdzi się ona w naprawdę bardzo wielu sytuacjach. Powinna być zapinana na jeden guzik, najlepiej by był to model taliowany. Dzięki temu marynarka będzie dobrze przylegać do sylwetki i podkreślać ją. Do sportowej marynarki pasuje też krawat, trzeba jednak pamiętać o tym, że takie zestawy są zestawami półformalnymi. Jednym słowem nie nadają się na przykład na spotkania biznesowe, eleganckie okazje jak ślub czy wesele. Natomiast wszędzie tam, gdzie pożądana jest szykowna i klasyczna stylizacja, która nie musi jednak spełniać wszystkie formalnych zasad dress codu, sprawdzi się idealnie.